Samsung’tan kripto para sektöründe güç birliği

Kripto para sektöründe güç birliğine giden Samsung, dünyanın önde gelen firması ile ortaklık imzaladı.

Amerikan elektronik ve teknoloji devi Samsung Electronics Amerika dünyanın önde gelen platformlarından Finablr ile ortaklık imzaladı. Teknoloji devi, 47 ülkeye kripto para da dahil farklı ödeme sistemleriyle para transferi yapabilmek için RippleNet’in de üyesi olduğu Finablr ile ortaklık imzalayarak kripto para sektöründe güç birliği yaptı. Firma imzaladığı bu ortaklık ile güvenli ve kesintisiz transfer yapabilecek.

Küresel bazda para transferi yapabilmek için güçlerini birleştiren iki firma, 47 ülkede geçerli olacak bir sistem üzerinde çalışıyor. Samsung Pay firması, Finablr’in sektördeki 40 yıllık tecrübesini kullanarak sınırlar ötesi bir ödeme sistemi geliştirmek istiyor. Anlaşmada her ne kadar Ripple’in adı geçmese de Rippler’in ortaklığı Finablr ile devam ediyor.

Blockchain çözümlerine sahip olan firma gücünü Samsung ile birleştirerek sektörde büyük bir adım atarak küresel piyasada söz sahibi olmak için yoğun çaba sarf ediyor. Ortaklık hakkında açıklama yapan Finablr CEO’su yeni ortaklıklarının dünyanın dört biryanındaki müşterilere ulaşmak olduğunun altını çizerek şöyle konuştu; “misyonumuz, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere yenilikçi ve güvenli çözümler sunmak. Bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Blockchain teknolojisini yakından takip eden Samsung, 2019 yılı başlarında kripto cüzdanlara sahip yeni cep telefonu modellerini tanıtmıştı. Firmanın tanıtımını yaptığı modeller arasında amiral gemisi olarak nitelenen S serisi de bulunuyor. Galaxy S10, Bitcoin ve Ethereum’un da dahil olduğu kripto para jetonların da saklanabildiği cüzdanları barındırmaktadır. Galaxy S10 kullanıcıları, diledikleri para birimlerini yada satın almak istedikleri para birimlerini telefonlarında saklayabilmektedir. Samsung firmasının imzaladığı ortaklık, kullanıcılara cüzdan kolaylığı yanında küresel bazda ödeme kolaylığı da getirmektedir. Kullanıcılar, saklama kolaylığı yanında aynı zamanda para transferi imkanı da bulmaktadır.

Blockchain çözümlerine sahip olan firma gücünü Samsung ile birleştirerek sektörde büyük bir adım atarak küresel piyasada söz sahibi olmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Ortaklık hakkında açıklama yapan Finablr CEO’su yeni ortaklıklarının dünyanın dört biryanındaki müşterilere ulaşmak olduğunun altını çizerek şöyle konuştu; “misyonumuz, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere yenilikçi ve güvenli çözümler sunmak. Bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Blockchain teknolojisini yakından takip eden Samsung, 2019 yılı başlarında kripto cüzdanlara sahip yeni cep telefonu modellerini tanıtmıştı. Firmanın tanıtımını yaptığı modeller arasında amiral gemisi olarak nitelenen S serisi de bulunuyor. Galaxy S10, Bitcoin ve Ethereum’un da dahil olduğu kripto para jetonların da saklanabildiği cüzdanları barındırmaktadır.

Galaxy S10 kullanıcıları, diledikleri para birimlerini yada satın almak istedikleri para birimlerini telefonlarında saklayabilmektedir. Samsung firmasının imzaladığı ortaklık, kullanıcılara cüzdan kolaylığı yanında küresel bazda ödeme kolaylığı da getirmektedir. Kullanıcılar, saklama kolaylığı yanında aynı zamanda para transferi imkanı da bulmaktadır.