Bitcoin 400 Bin Dolara mı Çıkacak?

Son zamanların ne parlak dönemini yaşayan efsane kripto para Bitcoin’e ilişkin ortaya atılan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. En son açılama da Bloomberg yazarı Aaron Brown’dan geldi. Brown’a göre Bitcoin fiyatları 400 bin Dolara kadar çıkabilir. Brown aynı zamanda bu Kripto para üzerinde bir düşüşün çıkışı beraberinde getireceğinin de altını çizdi.

Brown Bitcoin’in 201e ve 2017 yıllarında yaşadığı çıkışlara da değindi. Bireysel bazda gerçekleşen bu çıkışların beraberinde düşüş getirdiğini vurguladı. Aynı durum geçtiğimiz mayıs ayında da gerçekleşti. Ancak Brown bu kez yükselişin bireysel bazda yaşanmadığını da ifade etti. Çünkü Bitcoin piyasa işlem hacmi en yüksek olan kripto para.

Ünlü yazar Brown 2018 yılı ile birlikte Bitcoin yatırımlarının büyük kurumsal firmalar tarafından yapıldığını sözlerine ekledi. Üstelik bazı kurumsal firmaların kripto para şirketleri kurmak için piyasayı hareketlendirdiğini de söyledi.  Bu kurumsal ataklar sebebi ile Bitcoin’in kısa sürede aniden bir çıkış yakalayıp 400 bin Dolara ulaşacağını sözlerine ekledi.