Bitcoin Yükseliyor

Bitcoin 13 bin doları geçip sektöre yeni bir ivme kazandırmıştı. Ancak hu yükselişin sonunu getirememiş ve önce 12 bin dolar, sonra da 11 bin Dolara kadar gerilemişti. Bitcoin’in bu hızlı düşüşü dün yapılan 1 milyar dolarlık Bitcoin transferine bağlanmıştı. Ancak bugün Bitcoin yeniden yukarıya doğru bir ivme kazandı. Bu düzeltme sürecinin sona ermiş olması piyasaları yeniden hareketlendirdi.

Bitcoin’in önce 13 bin dolar seviyesini görüp daha sonra yüzde 10 oranında bir düşüş yaşaması sektörde şok etkisi yarattı. 11 bin 200 dolaylarında seyreden Bitcoin şu anda 11 bin 700 dolar bandında seyrediyor. Üstelik bu 500 dolarlık yükseliş yalnızca 3 saat içinde gerçekleşti. Bitcoin ile birlikte diğer altcoinlerin fiyatında da yükseliş meydana geldi.

Bitcoin’in bu hızlı yükselişi herkes tarafından konuşuluyor. Özellikle de bu yükselişe ABD başkanı Donald Trump’un sabah saatlerinde attığı tweetin sebep olduğu düşünülüyor. Trump attığı tweette özellikle Bitcoin’i hedef almış ve Bitcoin’i bir türlü sevmediğine vurgu yapmıştı. Atılan tweet ters etki yarattı ve piyasaları hareketlendirmeyi yetti.