Trump’aBitcoin TepkisiHer tweete büyük ilgi toplayan Trump bu kez de kripto paralara ilişkin bir tweet attı. Attığı gibi de şimşekleri üzerine çekti. Özellikle de kripto para devi Bitcoin’i sevmediğini beyan eden Trump, kripto paraların herhangi bir temele dayanmadığını da vurguladı. Son olarak bu paraların yasadışı işlerde kullanıldığını söylemesi kripto para sektörünü ayağa kaldırdı.

Birkaç saat önce Amerikan Başkanı Donald Trump kripto paraların kara para aklama da dahil 0wk çok yasa-dışı işlerde kullanıldığını beyan eden bir tweet attı. Kripto para sektörünün büyük tepkisini yollaya  bu tweete ilk yorum kripto para yatırımcılarından John McAfee’den geldi. Amerikan Dolarına övgüler yağdıran Trump’ın özellikle de Bitcoin yasadışı işlerde kullanılıyor söylemin hedef aldı.

McAffen otomobilin ve internetin icadından önce dolandırıcılık işlemlerinin daha az yaşandığına vurgu yaptı ve dolandırıcıların da kripto paralardan yararlanacağını, bunun son derece doğal bir döngü söyledi. McAffen kripto paraların doğrudan dolandırıcılık ile bir ilgisi olmadığını da ekleyerek Trump’a plan tepkisini dile getirdi.