Binance Anlaşması İptal Olan Voyager’dan Yeni Plan !

2022 yılında iflas eden kripto para platformu Voyager Digital, kullanıcıların varlıklarını dağıtma sürecini başlatıyor. ABD’deki devam eden davada sunulan son belgelere göre, Binance borsasının anlaşmadan çekilmesinin ardından platform, müşterilerin varlıklarını dağıtacak.

Belgelere göre iptal edilen anlaşmanın ardından Voyager, platformda kalan varlıklara sahip kullanıcılara doğrudan ödeme yapacak. Ancak kullanıcılar, mevcut varlıklarının tahmini olarak %36′sını geri alabilecekler.

Voyager Digital’ın avukatlarına göre, Binance veya FTX anlaşması gerçekleşseydi, fonların tahmini olarak %72’si ödenebilirdi. Ancak Alameda Research’ün platformdaki 446 milyon dolarlık varlığını geri alma girişi başarısız olursa, fonların dağıtımı daha yüksek bir oranda gerçekleşebilir. Mahkemeye sunulan belgelere göre, dava masrafları ve diğer alacak iddiaları için 259 milyon dolarlık bir fon ayrılıyor.

Voyager, 2022 yılı Mayıs ayında Terra krizi sonrasında iflas eden platformlar arasında yer alıyordu. ABD merkezli şirket, iflasın ardından ilk olarak FTX borsasıyla anlaşma sağlamıştı. Ancak FTX’in kasım ayında iflas etmesiyle bu anlaşma iptal oldu. Daha sonra Binance borsası 1 milyar dolarlık bir teklifle anlaşma sağlasa da SEC ve ABD Adalet Bakanlığı satın almaya karşı çıktı. Geçtiğimiz hafta ise Binance, anlaşmadan çekildiğini açıkladı.

Voyager Digital'in Binance'e satışını mahkeme durdurdu