Ripple CEO’su XRP Destekçilerine Bir Mesaj Yayınladı !

Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşa rağmen, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP topluluğunun gösterdiği destek için minnettarlığını ifade etmek için biraz zaman ayırdı.

Davanın süreci boyunca, her iki taraf arasında birçok zorluk ve gelişme yaşandı ve Ripple liderliği topluluğun desteğini fark etmedi.

Bu satırlarda, Garlinghouse, XRP Las Vegas 2023 toplantısına katılımının ardından 6 Mayıs’ta attığı bir tweet’te, “Minnettarlığımı yeterince ifade edemem” diyerek topluluğun dayanışmasına dikkat çekti. Digital Perspective’in kurucusu Bradley Kimes tarafından sunulan XRP Las Vegas 2023 etkinliği, özellikle XRP topluluğu üyelerine adanmış iki günlük bir konferanstır. Etkinlik, “Yaşamın XRPARmy Konferansı!” olarak adlandırıldı ve organizatörler, XRP topluluğunun popüler “Bitcoin Miami” konferansına denk gelmesini umuyordu.

XRP ve diğer kripto para toplulukları, yasal davadaki özet kararını heyecanla bekliyor. Garlinghouse, konunun 2023‘ün ilk yarısında sonuçlanacağını öngörerek daha önce Ripple’ın galip geleceğine olan güvenini dile getirmişti.

En son güncellemede, XRP yanlısı avukat John Deaton, Ripple aleyhindeki SEC davasının son gelişmelerle zayıfladığını iddia etti ve bunun içinde XRP’nin bir para yatırımı olduğunu kabul eden “ECF 640” adlı yasal bir belge olduğunu belirtti.

Deaton ayrıca SEC’in iddiasını eleştirerek, XRP’yi fiat para birimi olarak tanıyan ülkelerde bile potansiyel olarak gelecekteki tüm satışları kapsadığını ve bunun aşırı erişim işareti olarak görülebileceğini ifade etti. Bu gelişmelerin yasal davanın sonucu ve kripto para birimleri için daha geniş düzenleyici çerçeve üzerinde etkileri olabilir.