Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den İlginç Açıklama; Litecoin’i Eğlenmek İçin Kurdum

Aralık ayından bugüne kadar %350 oranında değeri artan altcoin olan Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee yakın bir zamanda bir röportaj verdi. Bu röportajda da LTC’nin kazandığı pozisyon ve geleceğinin nasıl olmasını planladığı ile ilgili açıklamalar da bulundu. Lee konuşmasına ilginç bir bilgi ile başladı ve Litecoin’i eğlenmek için yarattığını söyledi.

Daha sonra da sözlerine şu şekilde devam etti ‘’ Bitcoin ile Litecoin arasında altın ve gümüş ilişkisi gibi bir ilişki kurmak istedim. Bitcooin yatırım amacıyla kullanılabiliyorken Litecoin ise ödemelerde kullanılabilecekti.’’  Lee ayrıca Litecoin’i kurduğunda bu fiyat performansını yakalayacağını hiç düşünmemiş. Performansının bu şekilde yüksek olmasında Bitcoin’in boğa koşu ve Blochain üzerinden aktive edilen SegWit’in de etkili olduğunu düşündüğünü belirtti.

Lee konuşmasının devamında Bitcoin ile Litecoin’i de karşılaştırdı ve şunları söyledi ‘’ Litecoin Bitcoin’e göre daha merkezi ve daha az güvenli olmasının yanında işlemleri daha hızlı ve işlem ücretleri de daha düşük. Bu şekilde de mikro işlemler daha çok yapılmakta.’’