Olumlu Haberlere Rağmen Bitcoin Fiyatı Düşüyor – OTC Ve Manipülasyon?

Son günlerde, Bitcoin fiyatı 7,500 $ ‘dan 6,890 $’ a sekizden fazla düşüş gösterdi. Ama Bitcoin fiyatının düşmesine ne sebep oldu?

Senaryo Olarak OTC Satışı

Kısa vadeli yatırımcıların ve ara sıra yatırımcıların büyük çoğunluğu, büyük dijital varlıkları satın almak ve satmak için Coinbase *, Bitfinex, Binance *, OKEx ve UPbit gibi kripto değişimlerini kullanmaktadır. Yeni tüccarların tanıtımıyla ilgili kripto – para birimindeki gelişmeler ve başlıklar, kripto – dolarların kurumsallaşması ve teknik başarılar, kripto – para piyasasında önemli bir etkiye sahip olabilir.

Ancak, bir Tabb Group raporuna göre, bitcoin tezgah üstü (OTC) işlem, doğrudan döviz piyasasından en az iki ila üç kat daha büyüktür. Yani, kripto piyasası küresel piyasanın likiditesinin veya hacminin sadece yüzde 25’ini oluşturuyorsa, OTC pazarındaki büyük tüccarların Bitcoin’in fiyatını kolaylıkla değiştirmesi daha olasıdır.

Bitcoin Pazarındaki Fiyat Hareketlerinin Nedenleri

OTC pazarının hakimiyeti ile bağlantılı olarak, bitcoin pazarındaki fiyat hareketlerinin nedenleri hakkında bir tartışma da var. Özellikle, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların kısa vadeli hareketlerini kripto sektöründeki manşetler ve gelişmeler temelinde haklı çıkarmak zordur.

En az birkaç bin BTC satın almak isteyen milyarlarca yatırımcı ve kurum, büyük siparişleri karşılamak için OTC pazarına güveniyor. Doğrudan piyasada satın alırken, bu Bitcoin’de güçlü bir fiyat hareketine yol açıyor.

Kripto Döviz Piyasasının Yansıtılması

OTC pazarında büyük bir sipariş tasfiye ederken, kamu kripto döviz piyasasının yansıtılması için birkaç gün sürecek. Bu yüzden hiçbir olmadığı için daha OTC pazarında önemli sözleşmelerin tasfiyesi ile 27 Temmuz ve Ağustos 7 olduğu gibi kripto piyasadaki en sellouts, kamu cryptocurrency piyasasında ani dönüş ile olarak neden olduğunu belirli bir olay veya olumsuz bir başlık verdi.

Geçtiğimiz günlerde, New York Borsası (NYSE), Starbucks ve Microsoft, dünyanın en büyük borsa, kahve perakendecisi ve teknoloji grubu, dijital varlıkların kullanıcılar ve ana akım için kullanılabilirliğini geliştirmek için birlikte çalışacağını açıkladı. NYSE, Bitcoin’in rezerv para birimleri ve devlet destekli kağıt paralarıyla rekabet eden dünyanın ilk küresel para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.