Ripple’ın Satın Aldığı Şirket HSBC Ortaklığıyla XRP Yatırımcılarını Coşturuyor!

Ripple tarafından satın alınan İsviçre merkezli Metaco’nun HSBC ile işbirliği yapacak olması, XRP yatırımcılarını heyecanlandırdı. Ripple, 2023 yılının ortalarında Metaco’nun satın alındığını duyurmuştu. Kasım ayının başında yapılan HSBC duyurusunda, kripto para saklama hizmetleri için Metaco ile çalışılacağı belirtildi. Ripple çatısı altındaki bir şirketin dünya bankacılık devi HSBC ile iş birliği yapacak olması, XRP topluluğunu heyecanlandırdı.

Yapılan iş birliğiyle ilgili detaylar arasında, Metaco’nun HSBC’ye sunacağı kripto para hizmetleri için XRP Ledger (XRPL) altyapısının kullanılacağı belirtildi.

Metaco’nun CEO’su Adrien Treccani, şirket ile HSBC arasındaki görüşmelerin 18 aydır devam ettiğini ve Ripple’ın satın almasıyla doğrudan bir bağlantısının olmadığını savundu. Treccani, Ripple ve Metaco’nun çözümlerinin benimsenmesinin XRPL’nin protokol olarak kabul edilmesini teşvik ettiğini belirtti. Bununla birlikte, banka müşterileri için önemli bir değişiklik olmayacağını ve kripto para benimsenme sürecinin uzun ve güven gerektiren bir süreç olduğunu vurguladı.

Ripple cephesi için olumlu bir gelişme olsa da bazı bankacılık müşterileri satın almayı olumsuz karşıladı. Bu tepkilerin temel nedeni, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden dava süreciyle ilişkilendirildi.

CoinGecko verilerine göre, son 24 saatte %0,4’lük bir artış gösteren XRP, şu anda 0,605 dolar seviyesinden işlem görüyor.

XRP, Bir Gecede %12 Yükselerek Kripto Piyasasındaki Ralliye Liderlik Ediyor  - Merkeziyetsiz Haber1