Binance CEO’su Peter Schiff’in Kriptoya Dönüşünü Kutluyor !

Kötü şöhretli kripto şüphecisi Peter Schiff, kripto dünyasını şaşırtan bir hamle yaparak misli olmayan tokenlar (NFT’ler) ve dijital varlıklara yönelik girişimini duyurdu. Bu beklenmedik adımıyla Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da arsız bir onay verdi. Uzun süredir kripto eleştirmeni olarak bilinen Peter Schiff, CZ’yi eğlendirecek bir şekilde kripto para birimleri ve misli olmayan tokenlar (NFT’ler) dünyasına adım attı.

CZ, yakın tarihli bir tweet’te Schiff’in dönüşümünü memnuniyetle karşıladığını belirtti ve “Peter Schiff’in dönüşümünü görmek beni mutlu ediyor” dedi. Bu, Bitcoin ve genel kripto para piyasasının kararlı bir eleştirmeni olan Schiff’in Bitcoin blok zincirinde bir NFT sanat koleksiyonu yayınlama projesini duyurmasının ardından geldi. Schiff, tweet’inde sevdiği sanatçılardan biri olan Market Price ile iş birliği yaparak NFT’lere benzer dijital varlıklar olan bir dizi Ordinal ürettiğini belirtti. Bu koleksiyon, orijinal Golden Triumph” tablosunu, Bitcoin blok zincirine yazılmış bir dizi baskıyı ve Ordinal’leri içerecek.

Schiff, kripto dünyasına henüz “gelmediği” iddiasına rağmen yeni girişimi, daha önce alay ettiği endüstrinin değerinin ve potansiyelinin kabul edildiğini gösteriyor. Ordinal’ler, Bitcoin’in en küçük birimi olan satoshi üzerine yazılmış bir tür dijital varlık olarak Bitcoin ağında büyük ilgi gören son trenddir. Kasım 2021‘de başlatılan Taproot yükseltmesi sayesinde Ordinal sayısı artırılabiliyor. Bu da kullanıcıların resimlerden video oyunlarına kadar geniş bir içeriği satoshi’ye yazabilmesini sağladı. Nisan ayında dört kez kırılan günlük rekorla Ordinal kullanan yazıtlar, kullanıcılardan önemli bir katılım görüyor.

CZ’nin kutlama tepkisi, genel kripto topluluğunun Schiff’in beklenmedik dönüşüne verdiği tepkiyi yansıtıyor. Anthony Pompliano gibi tanınmış bir Bitcoin savunucusu da Schiff’i memnuniyetle karşıladığını belirterek “Gelişinizi kutluyorum” dedi.

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff'ten Tarihi BTC Paylaşımı Geldi: U Dönüşü Mü  Yapıyor? - Bitcoin Sistemi