Bitcoin Aktif Adres Sayısı Üç Haftanın En Yükseğinde!

Kripto veri izleme platformu Santiment’e göre, Bitcoin’in aktif adresleri üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu gelişme, Bitcoin kullanımında önemli bir artışı gösteriyor. BTC’nin aktif adres sayısı, 3 Mayıs’tan bu yana ilk kez 960.000’e çıktı. Mayıs ayında endişe verici derecede düşük olan Bitcoin adres etkinliği, sonunda toparlanmaya başladı. Kripto varlıkların sürekli bir ralliye geçmesi için artan bir kullanımın önemi büyük.

Haziran ayına girerken, BTC’nin günlük 1 milyon veya daha fazla aktif adrese sahip olup olamayacağı takip edilmeli. Bitcoin adreslerindeki bu canlanma, mayıs ayında gözlenen endişe verici düşüşün ardından olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Artan kullanım, kripto para birimlerinin sürdürülebilir büyümesi için hayati önem taşıyor. Ancak, şu anda BTC’nin ve genel kripto piyasasının geleceği belirsizlik içinde ve bu benzersiz bir zorluk oluşturuyor. Bu durum, piyasa volatilitesinde ve likiditesinde doğal bir düşüşe neden oluyor. Ancak, Hong Kong’un 1 Haziran’da kripto paralara kapılarını açmasıyla bu senaryo değişebilir. Bu hamle, piyasaya yeni bir dinamizm getirerek volatilite ve likiditede ters bir artış potansiyeline sahip olabilir.