Binance’den Son Dakika Açıklaması: Başlangıç 23 Nisan

Dünyanın en büyük kripto para borsalarında ilk sırada olan Binance, geçtiğimiz saatlerde son dakika haberi paylaştı. Kripto para borsası Binance, Binance Chain’in resmi olarak piyasaya sürüldüğünü ve BNB’lerin 23 Nisan 2019 tarihinden itibaren yeni blok zincirine taşınmasının planlandığı söylendi. Açıklama detaylarında BNB’nin ilk arzının aynı şekilde 200 milyon olacağı fakat Ethereum tabanlı BNB olmasıyla beraber 11 milyon 654 bin BNB’nin yakılacağı belirtildi.

Yine Ethereum tabanlı BNB, devam edecek olan süreçte 48 milyon BNB olarak piyasadan silinecek. BNB’yi Binance platformları üzerinde tutan kullanıcıların işlemleri otomatik olarak tamamlanacak. Bu kullanıcıların bu yüzden herhangi bir işlem yapmasına gerek yok. Bir başka borsada tutan yatırımcılar ise, borsanın ana ağ geçidini destekliyor olup olmadığını sorması gerekiyor.

Borsa açıklamasının detaylarında ise şu sözlere yer verdi. “90 gün içerisinde ERC20 BNB yatırmanız ve BEP2 BNB’nizi çekmeniz önemle tavsiye edilir.” Dedi. BNB ayrıca düne göre yüzde 6 oranında bir yükselmeyle beraber 20.85 dolardan işlem görüyor ve değerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor.