Bitcoin Borsası, Kripto Parası İçin 64 Milyon Dolar Topladığını Açıkladı

100 milyon dolara yakın işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Gate.io’nun kripto para çıkaracağı yönünde haberler gelmişti. Bu haberler artık tamamen doğrulandı ve kripto para borsası resmi olarak yaptığı açıklamada, kripto parası için 64 milyon dolar topladığını bildirdi.

Yeni gelecek olan kripto para, bu yılın sonlarına doğru borsanın kendi blok zinciri canlıya geçinceye kadar piyasaya sürülmeyecek. Gate.io’da çalışan yetkililerden bir tanesi, Coindesk ile yaptığı bir röportajda borsanın 2.99 milyar dolarlık sipariş arasından kaliteli bir şekilde başvuru yapabilen Gate Point abonelerine tam 150 milyon dolar değerinde GT dağıtıldığını ve buna karşılık olarak da ön ödemeli işlem komisyonu olarak 64 milyon dolar topladığını ifade etti.

Yetkili bu açıklamalarına ek olarak ayrıca Binance Launchpad ve Huobi Prime gibi platformlarla rekabet edebilecek güçte olan kendi token satış platformlarının da planları arasında olduğunu söyledi. Borsa ayrıca şuanda ön ödemeli işlem komisyonları ile 23 milyon dolar elde etmeyi düşündüğü ikinci bir Gate Point satışına da başladı.