Güney Kore Bitcoin Borsası Kapanıyor

Kripto para piyasasında devam eden Ayı Piyasası, hatırlıyoruz ki işlemde olan birçok kripto parayı listelerden sildi. Bunun devamında önde gelen kripto para borsalarının tek tek kapanması da, sektörün ne kadar durgun olduğunun bir göstergesi olarak dikkat çekti. Güney Kore merkezli kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinest kapanma kararı aldığını yatırımcılarına bir duyuruyla aktardı.

Dün akşam saatlerinde Coinest, kendi resmi internet sitesi üzerinden yaptığı bir duyuruda artık yeni üye kayıtlarının tamamen durdurulduğunu ve platformun 30 Haziran 2019 tarihine kadar kademeli olarak resmen kapatılacağını söyledi. Coinest borsası 2017 yılından beri aktif olarak hizmet veriyordu. İşlem hacmine bakıldığı zaman borsa, Güney Kore’de faaliyet gösteren en büyük beşinci kripto para borsası olarak dikkat çekiyordu.

Ancak geçen yılın Nisan ayında borsasın Ceo’su Jin Yihuan ve şirketteki yöneticiler yolsuzluk suçlaması ile tutuklanmış ve dolandırıcılık iddiasıyla suçlu bulunmuşlardı. 2018 yılında dolandırıcılıktan ceza almaları, borsayı büyük bir sıkıntıya sokmuştu. Böylece bu durum borsayı iflasa kadar sürükledi ve şu sıralarda borsa kapanış için çalışmalarına başladı.