Enpara’dan Bitcoin Borsalarına Yönelik Açıklama

Türkiye’de faaliyet gösteren Enpara.com, biliyoruz ki QNB Finansbank’ın bir alt kuruluşu olarak hizmet veriyor. Masrafsız olması nedeniyle bir çok kripto para yatırımcısı bu bankayı kullanırken, geçtiğimiz günlerde dev bir iddia ortaya atılmıştı. Enpara’nın kripto paralara yönelik alım-satım yapanların hesaplarına bloke koyulduğu yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

Bir Enpara kullanıcısı olan Burhan Bulut, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada, Yasa dışı bahis ve kaçak yollardan kazanılan herhangi bir para olmadığını fakat hesabının bloke yediğini söylemişti. Kullanıcı yaptığı açıklamada sadece BtcTurk ve Paribu kullandığını ve bu borsalar üzerinden kripto paralar üzerine alım-satım yaptığını aktarmıştı.

Şikayetler üzerine bir açıklama yapan Enpara, bunu tamamen yalanladı ve bu cümleleri kullandı. “Kripto paralar için alım satım yapan ve kripto para borsalarını kullananları engellemeye yönelik herhangi bir şirket politikamız yoktur. Birçok müşterimiz işlemlerini sorunsuz olarak devam ettirdiğini hatırlatmak isteriz.” Dedi. Daha önce bu tür şikayetler gündeme sürekli gelmişti. Yani bu iddia sadece Burhan Bulut tarafından değil de, bir çok kripto para borsalarında alım-satım yapan kullanıcılar da söylemişti.