Ripple Avukatı John Deaton XRP İçin Tahminde Bulundu!

XRP sahiplerinin tanınmış avukatı John Deaton, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki devam eden yasal savaşta fiyat tahmini yaptı.

Deaton, XRP’nin mevcut fiyatının 0,48 dolar olduğunu ve birçok kişinin bu seviyeden alım yapmamayı tercih etmesinin çılgınlık olduğunu söyledi. Ona göre, zamanı geldiğinde birçok kişi XRP’yi 1 doların üzerinde bir fiyattan satın alacak. Dahası, Deaton’a göre, XRP’nin fiyatı 2 dolar veya üzerine çıktığında birçok kişi “FOMO” (kaçırma korkusu) yaşayarak daha da fazla alım yapacak. FOMO, bir varlığın fiyatının arttığına inanan yatırımcıların aceleyle nakit yatırması durumunu ifade eder.

CoinMarketCap verilerine göre, XRP’nin geçmiş fiyat hareketleri göz önüne alındığında, bu kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 doları aşarak 2 dolar civarındaki direnci tekrar test etme potansiyeline sahip olduğu belirtiliyor.

Yıllar boyunca XRP’nin büyümesini takip eden birçok sektör çalışanı, davanın kripto para birimine zarar verdiğini kabul ediyor. Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki temel müttefiklerinin çoğu, şirket ve XRP ile iş yapmayı reddederken, Ripple bile XRP’yi likidite merkezi olarak kullanmayı bıraktı. Düzenleyici belirsizliklerin etkisiyle Ripple’ın ödeme teknolojisini kullanmayı planlayan birçok potansiyel kullanıcı da XRP’den uzak duruyor. Bu faktörler son birkaç yılda XRP’nin fiyatını etkilemiştir.

Ancak, sektör genelinde, devam eden davayı tamamladıktan sonra XRP’nin orta ve uzun vadede kaybettiği zemini yeniden kazanacağına dair bir konsensüs bulunmaktadır.

Ripple (XRP) Fiyatı ve Fiyat Grafiği, 1 XRP Kaç TL Oldu? – BTCHaber