VanEck Digital Assets Research’e Göre Solana Gelecekte Büyük Bir Yükseliş Potansiyeline Sahip !

VanEck’in dijital varlık araştırma departmanına göre, Solana (SOL), belirli koşullar sağlandığında Ethereum (ETH) rakibi olarak büyük bir artış potansiyeline sahip olabilir.

Geçtiğimiz hafta VanEck, Ethereum’un 2030 fiyatına ilişkin tahminlerini ayrıntılı bir araştırma raporuyla yayınladı. VanEck, Ethereum’un birçok iş sektöründe yaygın olarak benimsendiği tezi üzerine dayanarak, “boğa durumunda” Ethereum fiyatının 51.000 $ olacağı tahminini belirledi.

VanEck’in dijital varlık araştırmasının başkanı Matthew Sigel, yaptığı Bankless röportajında, aynı görüşün Solana için de geçerli olabileceğini, ancak daha yüksek bir risk profiline sahip olduğunu belirtti.

Sigel, “İyi bir senaryoda, penetrasyon oranı ve Solana’nın tüm açık kaynak blok zinciri etkinliğinin %70’ini aldığı varsayımını bir araya getirdiğimizde, olumlu taraf daha yüksek olur, ancak risk seviyesi de daha yüksek olur” dedi.

Solana ile ilgili gözlemledikleri arasında MEV (madenci tarafından çıkarılan değer) gelirinin daha yüksek bir yüzdesine sahip olması ve bu durumun merkezileşme sorunlarına yol açması olduğunu ifade etti.

Ayrıca, bu zincirde daha az sayıda aktif katılımcının değer elde ettiğini ve bunun belirsizlikleri ortaya çıkardığını söyledi. Bu nedenle, ATOM ve Solana gibi tokenlere daha fazla avantaj sağlasalar da, bilinmezlikler nedeniyle pozisyon boyutlarının daha küçük olduğunu belirtti.

VanEck yeni kripto para ürünlerini duyurdu | DonanımHaber