Ferrari BTC ETH ve XRP ile Ödeme Kabul Etme Kararı Aldı!

üks otomobil markası Ferrari, artık kripto ödemelerini kabul ediyor. En büyük lüks markalardan biri olan Ferrari, yüksek-end arabaları için dijital para birimlerini kabul etmeye başlayarak kripto paraların ana akım haline gelmesine katkıda bulunuyor. Reuters tarafından bildirildiğine göre, Ferrari’nin bu yeni hizmeti şu an için sadece ABD müşterileri için geçerli, ancak yakın gelecekte Avrupa Birliği müşterilerini de kapsaması planlanıyor.

Otomobil markaları ve kripto dünyası arasında ilginç bir ilişki var. Tesla, özellikle 2021 yılında arabalar için Bitcoin (BTC) kabul etmeye başlayarak bu alanda öncü bir adım atmıştı. Ancak şirket, karbon ayak izi endişeleri nedeniyle bu uygulamadan vazgeçmişti. Ferrari ise, birçok kripto protokolünün enerji verimliliğinin arttığına inanarak kripto paraları kabul etmeye karar verdi. Ancak Ferrari’nin Pazarlama ve Ticaret Müdürü Enrico Galliera, şirketin 2030 yılına kadar karbon nötr olma hedefinin değişmediğini vurguladı.

Kripto paraların ana akım haline gelmesiyle birlikte, Galliera, müşterilerin dijital para portföylerini büyütmek için şartlarını yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini belirtti. Galliera, “Bazıları servetlerini kripto paralar etrafında inşa eden genç yatırımcılar, bazıları ise daha geleneksel yatırımcılar portföylerini çeşitlendirmek istiyor” dedi.

Ferrari, ödeme işlemcisi olarak BitPay’i tercih ediyor. Kullanıcılar, Bitcoin, Ethereum (ETH), XRP ve diğer birçok kripto para birimi ile Ferrari’nin üst düzey arabalarını satın alabilecekler. Bu arabaların başlangıç fiyatı yaklaşık olarak 211.000 $ olarak belirlenmiş durumda.

Ferrari, ABD'de Kripto Paraları Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etti - Coin  Mühendisi