Bitcoin Gold Nasıl Alınır

Bitcoin para piyasasının farklı bir versiyonu olan ve BTG simgeleri kendini gösteren Bitcoin Gold Bitcoin blockchain bölünmesi olarak tanımlanabilir. Bitcoin piyasası içerisinde değişikliğe gidilerek farklı kollarda üretilmesi ve değerlendirilmesi yapılan Bitcoin Gold ile ilgili düzenlemeler Ekim ayından sonra başlamış ve paranın satın alım ve kullanımı da anlık olarak yapılmaktadır.

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold madencilerinin yeni bir algoritma ile birlikte blok oluşturmaları ve bu bloğun Bitcoin içerisinde kendini ayırması sonucu oluşan Bitcoin Gold, blockchaini bozmadan devam eden, ancak yeni bir blok oluşturarak orijinal olan zincirden ayrılan bir para birimidir. Ekim ayından sonra piyasaya çıkmış olan kripto para birimi olarak Bitcoin Gold satın alınabilir.

Bitcoin Gold Kripto Para Biriminin Amacı

Bitcoin Gold para birimi çıkarılmadan önce bitcoin madenciliğinin merkezinde olmayan bir para birimi olarak çıkarılması amacında olunduğu belirtilmiştir. Bitcoin madenciliğinin belirli kişiler arasında kalması ve kişilerin bitcoin üretimi yapamamasının önüne geçilmesi sebebi ile üretilen bu kripto para birimi, dünya üzerinde pek çok kişiye ana akımda yer alan firmalar tarafından üretimi ve dağıtımı yapılan yaygın tüketicilerin de katılabileceği bir rezerv oluşturur. Bitcoin Gold para birimi, bitcoine oranla daha fazla yayılmayı amaçlayan ve bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığı bir platform olarak hizmet verir.

Bitcoin Gold Alma

Bitcoin Gold kripto bara birimini satın alam Bitcoin Cash ile benzerlik gösterir. 25 Ekim tarihinde BTC anahtarına sahip olan bütün kişilere BTG gönderimi gerçekleşmiştir. Bitcoin Gold ve Bitcoin Cash fiyatlarının birbirleri ile eşit durumda olması bu para birimleri arasında kolay geçiş yapılabilmesini sağlar. Bitcoin Gold satın işleminin yapılabilmesi için Bitcoin Cash anahtarının bulunması ve bu anahtarla işlem yapılması gerekir.