Bitcoin Borsaları

Bitcoin yeni çağın sanal para birimi olarak kabul ediliyor. 10 yıl gibi bir süre önce Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarılmış ama o dönemlerde değer görmemiştir. Şu an günümüzde tüm dünyada ilgi ve değer görmeye başlamış durumdadır.

Bitcoin Nasıl Kullanılıyor

Bitcoin kullanmak için sanal cüzdan oluşturmak gerekiyor. Oluşturulacak olan sanal cüzdan bilgisayar ya da cep telefonu aracılığı ile oluşturulabilir. Belli bir cüzdan sınırı bulunmuyor ve bu cüzdanı oluştururken özel bir bilgi vermeye gerek yok. Bu cüzdan aracılığı ile para alımı, para gönderimi ve alışveriş yapma imkanı bulunuyor.

Bitcoin Güvenilir mi?

Bitcoin bazı protokollere tabii olan bir sanal para birimi. Bitcoin ile yapılan her işlemde şifre kullanımı var. Sistemde güvenlik problemi bulunmuyor. Hile yolu ile bitcoin üretimi mümkün olmadığı için bitcoin güvenilir bir para birimi.

Bitcoin Borsası

Bitcoin artık dünya çapında kabul edildiği için borsaya girmiş durumda. Türkiye borsasında da bitcoin işlem görmeye başladı. Bitcoin borsası demek, bitcoin alım ve satımı yapmak isteyen müşterileri bir araya getirmiş olan bir platform. Borsada bitcoine bir fiyat belirlenerek işlem yapılmıyor. Bir araya gelinen platformda alıcı ve satıcılar arasında işlem yapılıyor. Arz ve talep miktarına göre fiyat belirlemesi yapılıyor.

Bitcoin Borsası Neden Tercih Edilmeli?

Borsa sayesinde güvenli takas işlemi yapılır ve bu yapılan takas işlemi hızlı bir şekilde ilerler. Bu sebeple bitcoin aracılığı ile işlem yapmak isteyenler kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde işlem yapma imkanına sahip olurlar. Kişisel yapılan işlemlerde yaşanabilecek olan talihsiz olaylar borsada yaşanmayacağından dolayı bitcoin işlemlerini borsa aracılığı ile yapmak daha mantıklıdır. Bu sebepler bir araya gelince borsada yapılan bitcoin işlem hacmi her geçen gün daha da artmaktadır.