Kripto Para Analisti Josh Rager’in Yaptığı Bitcoin Değerlendirmesi

Bitcoin uzmanı olan Josh Rager kripto paranın son dört yıllık hareketlerini inceledi ve bunun ardından Bitcoinin zirveyi görmeden önce %30 oranında bir düşüş yaşayacağını belirtti. Bu düşüşün ise korkulacak bir durum olmadığını belirtti. Bitcoin için zirve olarak 20 bin dolar düşünüldüğünde beklenen düşüşün de 9-10 bin dolar bandındayken olacağını belirtti.

Bitcoin 22 Nisanda 5.300 dolardan başlayan bir yükseliş eğilimi ile 8.000 dolara kadar yükselmişti. Bu arada geçen hafta ani bir düşüş ile 6.400 dolarak adar ani bir düşüş yaşamıştı. Bu gelişmeleri değerlendiren analistler arasında yer alan Josh Rager ise bu düşüşün sağlıklı olduğunu ve Bitcoinin bir yükseliş trendinde olduğunu belirtiyor.

Kripto paranın son dört yıllık hareketleri incelendiğinde zirveyi görmeden önce %30 gibi önemli oranlarda düşüşlerin olduğunun görüldüğünü belirten analist. Bunu bir düzeltme olarak yorumluyor ve bu düzeltmenin ardından da tarihte olduğu gibi zirveyi görmesini önlemeyecek. Rager’in bu görüşü diğer bir analist olan Manukyan tarafından da destekleniyor.