Keizer Report ‘un Sahibi olan Mark Keizer’in Attığı Twette Bitcoinin Türkiye İçin Belirleyici Bir Faktör Olacağını Belirtiyor

Keizer’e göre Bitcoin güçlenmeye devam ediyor ve yakında tüm dünyayı ele geçirecek kadar da güçlenecek. Bugün Zerohedge’nin attığı twite cevap olarak bir gönderi paylaştı ve bunda Bitcoin’in Türkler için belirleyici bir faktör olacağını belirtti.

Zerohedge’nin açıklamasında Türklerin bu yılın başından beri 20 milyon dolar değerinde kripto para alımı yaptı ve bu kirpto paraları bozdurmak gibi bir niyetleri yok. Türkiye’de yaşanması beklenen ekonomik durgunluğa karşı aldıkları bir önlem Bitcoin almaları. CNBS uzmanları 2018 yılından by yana ülkeyi büyük bir durgunluğun beklediği yönünde değerlendirmeler yapmaktalar.

Ülkelerin yaşadıkları ekonomik sorunlar ve paralarının değer kaybı haliklarının daha güvenli buldukları kripto paralara yönelmesine neden olmakta. Bunun en son örneği ise Venezuella’da gerçekleşti. Ülkede ki yüksek enflasyon nedeni ile parasının ülke içinde dahi bir geçerliliği kalmaması nedeniyle halk Bitcoin almaya ve alışverişlerini bu şekilde yapmaya başladı. Türk lirasında yaşanan aşırı dalgalanmalar karşısında kişiler varlıklarını korumak için bu yola giriyorlar.