G20 Zirvesinin Bitcoin’e Etkisinin Olumlu Olması Bekleniyor

Japonya’da düzenlenen G20 zirvesinde alınacak kararların Bitcoin üzerinde etkisinin ne olacağı merakla bekleniyor. Şuan bir düzeltme yaşayan Bitcoin piyasasının alınacak kararların sonrasında ise tekrar bir yükseliş trendine girmesi söz konusu olabilir. Dünyanın en gelişmiş 20 ekonomisinin devlet yöneticilerinin katıldığı bu zirvede küresel finans sektörü, yenilikçi teknolojiler ve yaşanan ekonomik gelişmeler hakkında da konuşulması bekleniyor.

Kripto paralarda ki en önemli belirsizlik uluslararası düzenlemeye sahip yasaların olmayışı. Şimdilik her ülke bu konuda ki yasaları kendi ülkesi için düzenliyor. Zirveye katılan regülatörler ise bu konuda uluslararası bir düzenleme yapılması, kripto paralar ile ilgili hırsızlık, dolandırıcılık gibi konular için yasal düzenlemeler getirilmesini istiyor.

Bu düzenlemenin yapılması halinde ise Bitcoin’in fiyatının artmaya devam edeceği belirtiliyor. Bunun tersi bir durumda yani kripto paralar ile ilgili alınacak olumsuz bir kararın ise sektöre ağır bir darbe vuracağı da biliniyor. Japonya kripto paralara sıcak yaklaşırken Çin’in bu konuda ki sert tavrı ise tüm dünya tarafından bilinmekte ve alınacak kararlarda bu iki ülkenin hangisinin etkili olacağı da merakla bekleniyor.