Binance Jersey’e Olan İlgi Artıyor

Binance kurucu ve CEO’su olan Changpeng Zhao kurum tarafından yeni açılmış olan Binance Jersey’e çok yüksek bir kayıt talebinin gelmekte olduğunu belirtti.  Binance, kripto para kullanıcılarına hizmet vermeye 2017 yılında başladı. CoinMarketCap tarafından verilere göre ise şu ana kadar 660 milyon dolar işlem hacmine sahip oldu. Bu işlem hacmi sayesinde bir numaralı olan borsalar arasına girmiştir. Binance işlemlerin yapılabildiği 415 piyasaya sahiptir. Bu yüzden Avrupa’ya genişlemek için de büyük bir adım atmıştır.

Borsada geçtiğimiz gün Binance Jersey adına sahip olan ve kripto para işlemleri yapılabilen bir borsa açtı. Borsa üzerinden şuan İngiliz Sterlini ve Euro kullanılarak hem Ethereum hem de Bitcoin alınıp satılabilmektedir.

Binance’nin bu noktada borsa için neden İngiltere’ye bağlı olan adalardan birisi olan Jersey’yi seçtiği noktasında yapılan araştırmalara göre Jersey’i dijital altyapısı ve sağlam düzenleyici çerçevesi ile birinci sınıfın finansal hizmetlerinden dolayı sektörü seçtiklerini belirtti.

Zhao’nun açıklaması Binance’in böyle bir platformu kullanarak Avrupa’ya yayılması evresinde kripto para toplumunun heyecan yaratmış olduğunu gösteriyor. Binance Jersey platformuna kayıt olan ve kimliğini doğrulamakta olan ilk 5 bin kişi için 20 Euro vaat edildi. Bu miktar sadece alım satım işlemleri sırasında kullanılıyor. Kayıt çılgınlığı 20 Euro verilmesinden sonra çok fazla arttı. Binance Jersey, ana piyasadan da bağımsız bir şekilde hareket ediyor.