Coinbase Ethereum Onay Hizmeti İle Kimlik Doğrulama Başlatıyor!

Coinbase, gelişmiş uygulama işlevselliği ve topluluk katılımını artırmak amacıyla zincir üstü doğrulamayı kullanıma sunuyor. 9 Kasım’da duyurulan bu özellik, kullanıcıların hesaplarını ve ülke kimlik bilgilerini zincir üzerinde doğrulamalarına olanak tanıyarak ek avantajlara erişmelerini sağlıyor.

Coinbase’in yardım sayfalarına göre, doğrulama, “güvenilir bir rozet” aracılığıyla zincir içi uygulamalara ve avantajlara erişim sağlamayı hedefliyor. Doğrulama başlangıçta, kullanıcılara Base’s Guild’de bir rozet ve özel bir Discord kanalına erişim imkanı sunacak.

Coinbase, doğrulamanın ilerleyen zamanlarda gazsız işlemlere ve Base ağındaki diğer katılımcı uygulamalara erişim sağlayacağını belirtiyor. Bu uygulamalar arasında Index Coop, Perennial ve Volmex gibi üç DeFi platformu bulunuyor. Dune Analytics verilerine göre, Coinbase Ekim sonundan bu yana 6.200’den fazla benzersiz alıcıya 9.700’den fazla onay yayınlamış durumda.

Yardım sayfasının geri kalanında, doğrulamanın kişisel Ethereum (EVM) cüzdan adresine bağlanabileceği ancak diğer adreslere aktarılamayacağı belirtiliyor. Ayrıca doğrulama, MetaMask ve Coinbase Cüzdan adresleri dahil olmak üzere en fazla üç adresle ilişkilendirilebilecek. Coinbase, doğrulamanın ikamet ülkesini doğrulamanın isteğe bağlı olduğunu, ancak belirli uygulamalara erişim kazanmanın bu bilginin gerekli olabileceğini belirtiyor. Kullanıcılara, bilgilerinin rızaları olmadan zincirde yayınlanmayacağına dair güvence veriyor ve zincirde hesap doğrulamak için kullanıcıların alım, satım ve ticaret kısıtlamalarına tabi olmayan bir Coinbase hesabına sahip olmaları gerektiğini ifade ediyor.

Coinbase, nihai olarak üçüncü tarafların hizmetini kullanarak doğrulama yapma ve kullanıcıların doğrulanma yollarını genişletme hedefini belirtiyor. Doğrulamalar, Ethereum topluluğu projesi olan Ethereum Attestation Service (EAS) aracılığıyla gerçekleştiriliyor ve Optimism gibi diğer projeler tarafından da kullanılıyor.

BlackRock'ın spot ETF hamlesiyle Ethereum hızlı yükseldi Yazar Investing.com