Celsius İflas Sonrası Yeniden Doğuşa Hazırlanıyor!

Kripto kredi şirketi Celsius’un iflas ettiği ve 2024 yılının ilk aylarında iflastan çıkma hazırlıklarına başladığı bildirildi. Şirket, müşterilerine toplamda yaklaşık 2 milyar dolarlık ödeme yapacak. Celsius’un yeniden yapılan planı onaylandı ve şirket, yeni bir aşamaya geçmeye hazırlanıyor. 2024 yılı başlarında iflastan çıkacak olan Celsius, yapılanma planı kapsamında alacaklılara varlıkların yüzde 67 ila 85’ini iade edecek. Toplamda 2 milyar dolarlık geri ödeme yapılacak ve CEL token yatırımı yapan bireysel müşterilere her bir token için 25 sent ödenecek.

Celsius varlıkları, geçmişte Arrington Capital ve Bitcoin Corp’u içeren Fahrenheit adlı konsorsiyum tarafından satın alınmıştı. Yeniden kurulan şirket, geçici olarak “NewCo” olarak adlandırılacak, ancak yeni bir isim seçilene kadar. Yeniden yapılan şirket, mahkeme dosyalarına göre stake etme ve madenciliğe odaklanacak ve 1,25 milyar dolarlık bilançoya sahip olacak, bunun içinde 450 milyon dolarlık likit kripto para bulunacak. Celsius, Ethereum ağında kripto para stake ederek yılda 10 ila 20 milyon dolar kazanmayı hedefliyor.

Fahrenheit, yeni şirkette 50 milyon dolarlık azınlık hissesi satın alacak ve bu hisseleri halka açık olarak listeleyeceğini kabul etti. Bu adımın, Celsius müşterilerinin hisse satışı ile kayıplarını daha fazla telafi edebileceği belirtildi.

Kripto şirketi Celsius, borçlarını ödemeye başladı - EKOTÜRK