Cathie Wood: Bitcoin 2030’a Kadar 1 Milyon Doların Üzerine Çıkabilir!

ARK Invest’ten Cathie Wood, Bitcoin ETF’lerinin artışı sırasında Bitcoin’in 2030’dan önce 1 milyon doları aşacağını tahmin ediyor. New Zealand Herald’ın 7 Mart tarihli haberine göre, Wood, bu değişikliğin, Bitcoin’in değerindeki artış ve ABD’nin ilk spot ETF’lerini tanıtmasıyla gerçekleştiğini belirtti. ABD’de spot ETF’lerin tanıtılmasının Bitcoin’in potansiyelini önemli ölçüde etkilediğine inanan Wood, bu durumun gelecekteki büyümesine olan inancını yeniden teyit etti.

Bu nedenle, ARK, 2030 yılına kadar 1 milyon dolar olan önceki fiyat hedefini düşük buldu ve revize etti. SEC’in spot ETF’leri onaylaması, ARK’ın tahminlerini hızlandıran önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor. Wood, büyük finans kurumlarının henüz Bitcoin ticaretine girmediğini ve bunu yaptıklarında fiyatın daha da yükselebileceğini öne sürdü. Uzmanlar, Bitcoin’in rekor seviyelere yaklaşırken, “çılgın bir hafta” ticareti bekliyorlar. ETF yatırımlarının Bitcoin’in fiyat keşfini daha da artırabileceğine dair spekülasyonlar var. James Van Straten, Bitcoin’in geçen hafta Coinbase’de görülenler gibi herhangi bir ticari duraklama meydana gelmeden önce 70 bin dolar sınırını geçmesi durumunda önemli bir hareketin olacağını ima etti.

Şu anda Bitcoin’in fiyatı 69.500 dolar civarında ve piyasa bir sonraki hamleyi yakından izliyor. En büyük spot Bitcoin ETF’sini yöneten BlackRock’tan Larry Fink de yakın zamanda ETF’lerin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisinden bahsetti. Bu gelişen durum ve Wood’un güncellenmiş tahmini, Bitcoin için yükseliş görünümünü yansıtıyor ve Bitcoin’in yeni, benzeri görülmemiş seviyelere ulaşacağı bir geleceğe işaret ediyor.

Cathie Wood sees Bitcoin at $1 million sooner than 2030 after record ETF  performance