Grayscale Finans Devleriyle Görüşmelerini Sürdürüyor!

Grayscale Investments, JPMorgan ve Goldman Sachs ile spot Bitcoin ETF’si için yetkili katılımcı olarak rol almayı görüşüyor.

Kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, JPMorgan ve Goldman Sachs gibi finans devleriyle spot Bitcoin ETF’sinde oynayacağı rolü ele almak üzere görüşmelerde bulunduğunu duyurdu.

Bloomberg’in kaynaklarına dayandırdığı 4 Ocak tarihli habere göre, Grayscale, hem JPMorgan hem de Goldman Sachs ile bu rol için görüşmelerde bulunmuş. Haber, Grayscale’in SEC’e güncellenmiş bir S-3 başvurusu yapmasına rağmen, henüz belirli bir yetkili katılımcıyı açıklamamış olması üzerine kısa bir süre içinde gelmiş.

Önceki haberlere göre, Goldman Sachs’ın da BlackRock ile ETF için yetkili bir katılımcı olmak üzere görüşmelerde olduğu bildirilmişti.

BlackRock daha önce S-1 başvurusunu değiştirerek Jane Street ve JPMorgan’ı önerilen ETF için yetkili katılımcılar olarak açıklamıştı. Yetkili katılımcılar, fonun hisselerinin oluşturulmasını ve itfasını kolaylaştırarak ETF yönetiminde kilit bir rol oynarlar. Bir ETF ihraççısı, birden fazla finans firmasını yetkili katılımcı olarak görevlendirebilir.

ETF başvuru sahipleri, ilgili S-1 veya S-3 başvurularında belirli yetkili katılımcıları belirtmek zorunda değiller, bu da diğer finans firmalarının gelecekteki katılımlarına olanak tanır.

JPMorgan, önerilen birkaç spot Bitcoin ETF’si için yetkili katılımcı olarak adlandırılmış olsa da, Goldman Sachs da Cantor Fitzgerald ve Jane Street gibi farklı ihraççılar için yetkili katılımcı rolü alabilir.

Goldman Sachs, kripto para birimleri ve dijital varlık sektöründe tarafsız bir konumda bulunmaktadır. Dijital varlıklar başkanı Matthew McDermott, 27 Aralık’ta Fox Business’a verdiği röportajda, Bitcoin ETF onayının kripto piyasasının olgunlaşmasına yardımcı olacağını ve dijital varlıklara daha geniş çapta kurumsal yatırımları çekebileceğini belirtti.

ABD’de henüz bir spot Bitcoin ETF’si onaylanmamış olsa da, ETF analistleri bu yılın 10 Ocak tarihinden önce onaylanma olasılığını yüzde 90 olarak değerlendiriyor.

Grayscale, Bu Yıl %220 Kazançla Nvidia'yı Geride Bıraktı - Coin Mühendisi