Solana’da Kurumsal Girişler 2022’de Zirve Yaptı!

Kripto yatırım fonları, son iki haftada art arda gelen ilgiyle yeniden canlanıyor. Bugün yayımlanan Coinshares raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünleri Temmuz ayından bu yana en büyük girişi kaydederek geçen hafta toplamda 78 milyon dolarlık yatırım aldı. Özellikle Bitcoin ve Solana yatırım ürünlerine yönelik girişler, kripto fonlarının art arda ikinci haftada da kazanç elde etmelerini sağladı.

Solana, geçen hafta 24 milyon dolarlık girişle Mart 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı ve altcoinler arasında öne çıktı. Yatırımcılar, yüksek potansiyele sahip altcoinler arasında arayış içindeyken, Solana son haftalarda büyük ilgi gördü. Bitcoin da son girişlerden faydalandı ve 43 milyon dolarlık yatırım aldı. Ancak bazı trader’lar Bitcoin’deki son artışı kısa pozisyonlara eklemek için bir fırsat olarak gördüler ve kısa vadeli Bitcoin ürünlerine 1,2 milyon dolarlık yeni yatırım geldi.

Kripto borsalarında işlem gören ürünlerin (ETP’ler) işlem hacmi haftada %37 artarak 1,13 milyar dolara yükseldi.

ABD’de geçen hafta altı yeni Ethereum vadeli işlem tabanlı ETF’nin piyasaya sürülmesi, yatırımcı talebinin önemli bir sınavıydı. Ancak yeni ETF’ler ilk haftada 10 milyon doların biraz altında ilgi gördü ve bu, risk iştahının sınırlı olduğuna işaret eden sessiz bir yanıt olarak değerlendirildi.

CoinShares Araştırma Başkanı James Butterfill, “Yeni ETF’lerin ilk haftada 10 milyon doların biraz altında ilgi gördüğünü ve bu durumun, özellikle ilk haftada 1 milyar doların üzerinde giriş alan vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle karşılaştırıldığında iştahın azaldığını gösterdiğini” belirtti.

Geçen hafta Avrupa’nın toplam girişlerin %90’ını oluşturması, bölgesel farklılıkların devam ettiğini gösteriyor. ABD ve Kanada’dan gelen girişler ise göreceli olarak zayıf kalmıştır.

Solana Labs, Kripto Özellikli Cep Telefonu İçin Tarih Verdi! - Bitcoin  Sistemi