Bitcoin 2015 Yılı Fiyat Grafiği İle Bu Yıl ki Fiyat Grafiğinin Benzerliği Şaşırtıcı

Kripto paralar arasında en çok ilgiyi görmekte olan bitcoin için 4200 önemli bir direnç noktasını aşma noktasına yaklaştı. Bugün 4050 dolara kadar yükselen bitcoin tekrar 3960 dolara indi.  2015 yılında yaşanan boğa piyasası ile 14 aydır devam eden piyasa arasında benzerlikler bulunmaktadır.

Bu benzerliği tespit eden Goldbole bu konuda ki görüşlerini Coindesk’te yayınlanan yazısında ortaya koydu. 2015 yılında ki Boğa koşusunu oluşturan satış dalgası gibi bu yılda aynı satış dalgasının oluştuğunu belirtmektedir. Teknik terminoloji de lower high veya lower low olarak adlandırılmakta olan düşen kanal anlamına gelmekte olan bir dalga oluştu. 3927 Dolar Bitcoin Boğa Piyasası çıkmasının dönüm noktası olarak belirlendi.

Yapılan analiz bize bitcoinin 2015 yılında ki modeli tekrar ettiğini ve tekrar çıkışa geçmek için fırsat aradığını ortaya koymaktadır. Eğer atalarımız doğru tespit yapmışsa ve tarih tekerrürden ibaret ise kripto para olarak bitcoin için çıkış ayları yakında başlayacaktır ifadesini kullandı. Analiste göre bitcoin eğer 3927 doların altına düşmesi gibi bir durum ortaya çıkarsa Boğa görümünü azalacak ve bu farklı bir dönem olarak değerlendirilebilecektir.