Bitcoin Balinası Durmuyor: Yarım Milyar Dolarlık Cüzdan Boşaldı

2014 yılından bu zamana kadar geçen süre içerisinde 113.000 Bitcoin biriktiren bir cüzdanın Şubat ayının son gününde tamamen boş olduğu dikkat çekti. 2014 yılından beri 440 milyon dolar değerinde Bitcoin biriktiren Bitcoin balinası, geçtiğimiz ay içerisinde en büyük Bitcoin cüzdanını tamamen boşaltan 60.000 BTC transfer sonrası her şeyi satmış olabilir.

Söz konusu cüzdana bakıldığı zaman 2017 yılından beri satın alma işlemi yapıldığı göz önüne çıkıyordu. Fakat geçtiğimiz senelerde biriktirilen Bitcoinlerin satıldığı görülüyordu. Bu cüzdanının Şubat ayının bitmesiyle beraber elindeki tüm Bitcoinleri çıkardığı gözler önüne seriliyor. Yukarıda yer alan görselde Bitcoin Boğası koşusu sırasında on binlerce Bitcoin satın aldığı ve bunun devamında bir kısmını tepeye en yakın noktada sattığı ve ayrıca önemli bir kısmını da 4000 – 6500 Dolar bandında elden çıkardığı görülüyor.

Buradaki transfer işlemlerinin üzerinde durulduğu zaman genellikle satın varsayımı olarak göze çarpıyor. Transfer hareketlerini meydana getirecek 2 farklı sebep olabilir: ya ilk seçenek balina dikkat çekmemek adına kripto paraları farklı cüzdanlara dağıttı ya da ikinci seçenek ki bu ihtimal yüksek, tezgah üstü piyasalarda yüz milyonlarca  Bitcoin satışı yaptı.