WSJ: Bitcoin ETF Reklamları Facebook ve Instagram’da Yer Bulabilir!

Wall Street Journal’ın pazarlama muhabiri Patrick Coffee, Bitcoin ETF’lerinin promosyonunda dikkat çeken tuhaf ve endişe verici eğilimlere vurgu yapıyor. Beklenen yatırım ürünleri, Facebook ve Instagram gibi ana akım sosyal medya platformlarında yer alarak geniş bir kitlenin ilgisini çekebilir.

Facebook ve Instagram, Google Arama ile birlikte Bitcoin ETF reklamlarına ev sahipliği yapabilir. Spot Bitcoin’e (BTC) dayalı borsada işlem gören fonlar, “bebek patlaması kuşağı” olarak adlandırılan potansiyel bir kitleyi hedefliyor. ABD’deki BTC ETF’lerine olan ilgi arttıkça, SEC’nin yeşil ışık yakmasıyla birlikte büyük sosyal medya platformları da reklam materyallerini yayınlamayı düşünebilir.

Patrick Coffee’un Wall Street Journal’daki yazısında, ABD’deki 11 Bitcoin ETF’sinin varlık yöneticilerinin, kampanyalarını “boomers” olarak bilinen 1946-1964 doğumlu nesil için genişletme stratejilerini izlediğini belirtiyor. Bu reklam kampanyaları, medya tüketim alışkanlıkları farklı olan bu demografik gruba hitap etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Örneğin, VanEck, kurgusal bir sohbet aracılığıyla bir annenin oğluna Bitcoin satın alma fırsatları hakkında sorular sormasını gösterirken, Bitwise, “Dünyanın En İlginç Adamı” Jonathan Goldsmith ile bir tanıtım videosu yayınladı. Ana akım sosyal medyada reklam kampanyaları yürütebilme olanağı, Bitcoin ETF pazarlaması için önemli bir inovasyon olarak değerlendiriliyor.

Wall Street Journal muhabirinin aktardığına göre, Meta Platforms’un ana şirketi olan şirket, Bitcoin ETF promosyon kampanyalarını uyumlu hale getirmek amacıyla ABD politikalarını güncelliyor. Google Arama’da geçen hafta görünen Bitcoin ETF reklamları, Google’ın kripto reklamlarına yönelik yasağının kaldırılmasının bir parçasıydı. Bu gelişmeye paralel olarak, Grayscale’in GBTC’si, yeni ortaya çıkan Bitcoin ETF segmentinde ilk ticaretini 2 Şubat 2024’te gerçekleştirdi. BlackRock’un IBIT’i tarafından gölgede bırakılan bu ürün, en ünlü BTC tabanlı yatırım ürünü olan Grayscale’in OTC yatırım tröstünün halefi oldu.

Cathie: BTC Bu Tarihe Kadar 1 Milyon Dolar Değerinde Olacak — TradingView  Haberleri