Bitcoin ETF Sayesinde Billion USD Piyasa Kapitalizasyonunun Crypto-Investor Hayalleri

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF hakkındaki kararı yakında verilecek olup, bazıları şimdiden bir trilyon ABD Doları piyasa değerinin hayalini kuruyor. Bu yılın kripto pazarının derinliklerine rağmen, Bitcoin ETF’nin piyasaları hızlandıracağına ve bir trilyon USD bariyerini kıracağına inanıyorlar.

Karim Heiden, bu hedefe ulaşmak için birkaç adım atılması gerektiğini yazıyor. ‘Bir trilyon dolarlık piyasa kapitalizasyonu için” bir plan var, ama temel “tarihsel olaylarda değil” ama “gelecekte” olayları.’ açıklamasında bulundu.

Bitcoin ETF En Büyük Engel

ETF onayı, bir boğa piyasası için en önemli olay ve trilyon ABD doları piyasa kapitalizasyonunu kırmanın en büyük engelidir. SEC Komiseri Hester Pierce, bir Bitcoin ETF’i kabul etmemek için hiçbir neden olmadığını söylese de, üç SEC yetkilisi, Winklevoss ETF’ye karşı oy kullandı.

TradingRoomApp şirketinde Business Developer olan Heiden, bir Bitcoin ETF’nin altın ETF gibi daha önce görülmemiş bir boğa piyasasını tetiklediğini düşünüyor. Ancak, ETF onaylanıncaya kadar, Bitcoin kursu için bir sarsıntı ve güçlü bir düşüş eğilimi olacağını tahmin ediyor.

Her bir ETF reddi ile fiyat düşüyor, diyen Heiden, bir Bitcoin ETF uygulaması reddedilebileceğinden, ancak aynı zamanda hemen yeniden gönderilebileceğinden, reddetme dünyanın bir sonu değildir. açıklamasında bulundu. Düşen piyasa tahminleri onu endişelendirmiyor. Ayı pazarlarının yeni fırsatların bir göstergesi olduğunu belirtiyor.

Düzenlemeler Yatırımcıların Pazara Girebilmelerini Sağlar

Son zamanlarda Bitcoin ETF’ler ve yönetmelikler hakkında. Onaylanmış bir ETF ve uygun düzenlemeler, yatırımcıların pazara girebilmelerini sağlar. Ancak, kripto paralar bundan daha fazladır.

Bitcoin, insanların yozlaşmış ya da kararsız ekonomik koşullara karşı kendilerini korumak için merkezi olmayan ve bağımsız bir para birimi kullanabilmeleri için oluşturulmuştur. Bitcoin’in ardındaki asıl fikir, finansal olarak kurumlardan kurtulmaktı.

Bir Bitcoin ETF onayı asla onaylanmasa bile, ağ ve kripto para birimi çalışır. Andreas Antonopoulos’un açıklamasında: “Bitcoin’in katil uygulaması açık, sansürsüz, sınır ötesi ödeme ağıdır.” dedi.