Bitcoin Fiyatına Dair Yeni Yorum

Bitcoin artmaya devam ediyor. Arttıkça da ünlü yatırımcılar, ekonomistler ve girişimciler kripto para devi hakkında yorumlarda bulunuyor. En son GalaxyDijital kurucusu olan Mike Novogratz konuya dair bir açıklama ile gündeme geldi. Novogratz’a göre Bitcoin’in fiyatı 10 ile 14 bin dolar arasında sabitlenecek. Novogratz kripto para sektörüne dair de bazı demeçlere yer verdi.

Bitcoin fiyatında meydana gelen dalgalanmalar kafaları karıştırmış  ve yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Yatırımcıların bir kısmı artışın devam edeceğini düşünürken, bir kısmı da düşüşün yaşanacağına dair ataklarda bulundu. Ancak Novogratz’a göre bu dalgalanmalar kısa süre sonra son bulacak. Özellikle de 10 ile 14 bin dolar seviyesinde fiyatların sabitleneceğini iletti.

Novogratz kurumsal yatırımcıların da kripto para sektörüne adım atması ile ilgili konuya değindi. Özellikle de Facebook gibi devlerin kripto para sektörü ile ilgilenmesinin bu sektörü daha güvenilir bir hale getirdiğinin altını çizdi. Ayrıca Facebook’un librası ile ilgili de konuşan Novogratz bu para birimi üzerinde pek çok kurumun da söz sahibi olacağını vurguladı.