Bitcoin Dünyanın Para Birimi Olabilir mi ?

Amerik ve Çin arasında gün geçtikçe artan gerilimin küresel bir durgunluğun başlangıcı olabileceği endişesi tüm dünyayı sarmış durumda. Amerikan Başkanı TRUMP’IN Çin’den yapılan ithalat ile ilgili yeni yaptırımların yolda odluğu yönünde ki açıklamaları ve Çin’in bundan duyduğu rahatsızlık küresel durgunluğu tetikleyebilir. Bu iki ülkenin arasında yaşanan gelişmeler sadece onları değil tüm dünyayı etkileyecektir.

Bi küresel durgunluk yaşanması halinde ise insanların daha güvenli buldukları kripto paraya yönelmesine neden olabilir. Küresel gelişmelerden etkilenmeyeceği ve bu özelliği ile de yatırımcılarının sıkıntı yaşamasını engelleyeceği görüşü uzmanlar tarafından ileri sürülmekte. Amerika’nın Çine yaptığı baskının devam etmesi halinde doların gücünün daha da artacağı ve insanların bu para birimine karşı da Bitcoine yönelebileceği konuşuluyor.

Bunun yanında Bitcoinin güçlenmesi ise Amerika’nın pek de istemediği bir şey çünkü bu kripto para güçlenmeye devam ederse dünyada ki hakim para birimi olan doların yerini alarak onun gücünü zayıflatabilir. Bunun da küresel gelişmeler karşısında kaçınılmaz bir durum olarak ortaya çıkacağı da düşünülüyor.