Ünlü Milyarder Novogratz ‘’Sosyal Medya Kripto Paralarından Birisi Başarılı Olacak’’

Milyarder iş adamı ve ayrıca kripto para yatırımcısı olan Novogratz son dönemde sosyal medya platformlarının kripto para çıkartmak için yaptıkları hazırlıkları değerlendirdi. Bu değerlendirmeye göre de en az birinin başarılı olmasını beklediğini belirtti.

CNBC’de çıktığı programda konuşan Galaxy Dijital’in hem kurucusu hem de SEO’su olan Novogratz çok konuşulan Telegram ve Facebook kripto paralarından birinin mutlaka başarılı olacağını belirtti. Novogratz’a göre bu paralardan biri o kadar başarılı olacak ki gerçek para yerine dahi geçebilecek. Bitcoin hakkında fikri sorulan Novogratz ‘’Bitcoin bir değer deposu olarak kalmaya devam edecek, Facebook kripto parası ödemeler için kullanılırken Bitcoin bir değer olarak kalmaya devam edecek’’ görüşünü savundu.

Bitcoin nedeniyle zarar eden kişilerin tekrar Bitcoinalıp almayacakları konusunda sorulan soruya ise şu şekilde cevap verdi ‘’ Dünyada 7 milyar insan yaşıyor ve bazı kişiler Bitcoin yüzünden zarar ettiği için tekrar almasa da yeni insanlar bitcoin almaya ve kullanmaya devam edecekler Kripto para kullanımı ilerleyen günlerde daha da yaygın bir hal alacak’’.