Bitcoin İçin Beklenen Ralliyi Sürpriz Bir Yer Ateşleyebilir

Bitcoin yatırımcıları 2017 yılında yakalanan 20 bin dolar seviyesinin yine oluşması için yeni bir fiyat katalizörü arayışındalar. Bunun yanında kripto paralar içinde en çok ilgi gördüğü bilinen bitcoin günü düşüşle kapattı ve 3900 dolardan işlem gördü. Yatırımcıların beklediği yükseliş trendini ise bazı ülkelerin merkez bankalarının atacakları adımlar ile gerçekleşmeye başlayacak.

Forbes dergisinin haberleri arasında Londra Ekonomi Okulundan ünlü bir ekonomistin açıklamaları yer almakta. Buna göre de bitcoin bir anlamda dijital altın olarak değerlendirilmelidir. Altını da kimler daha çok satın alır elbette ülkelerin merkez bankaları. Eğer merkez bankaları bu yönde bir adım atarlarsa da bitcoin de beklenen yükseliş başlayacaktır.

Bu açıklama aslında biraz şaşkınlık ile karşılandı çünkü merkez bankalarının bitoin ile kavga halinde oldukları bilinmektedir. Bunun yanında dijital dünyada genişleyen işlem hacmi ile bitcoin yadsınamaz bir gerçek olarak yer almakta ve mutlaka günü geldiğinde merkez bankaları da bitcoin ile kavga etmek yerine onu almayı tercih edeceklerdir.