Libra Dünyayı Değiştirecek

Facebook kripto parası Libra’yı sayılı günler sonra piyasaya sürecek. Tabi dünyanın gözü kulağı bu parada ve getireceklerinde. Libra projesinden sorunlu David Marcus bu konu hakkında merak edilenleri yanıtladı. Özellikle de bu paraya dair yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmaya çalışan Marcus Facebook kullanıcılarına dair de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Libra projesinden sorumlu David Marcus insanların libranın merkeziyetsiz olmasından kaynaklı kaygılarına değindi. Libra’nın yalnızca facebook değil, onlarca farklı düğüm operatöre tarafından yönetileceğini ifade etti. Üstelik bu operatörlerin farklı coğrafyalarda bulunduğunu da söyledi. Hayli merkeziyetsiz bir yapıya sahip olacak olan paranın güvenilir olacağının da altını çizdi.

Marcus Libra’nin daha merkezsiz bir hale getirilmesi için çalıştıklarını vurguladı. Bu durum özellikle de bankacılıkağına ulaşamayan milyonlarca insanın yalnızca bu platform sayesinde gelişmiş finans ağından faydalanabileceği anlamına geliyor. Marcus’a göre bu projeden faydalanan herkes 40 dolarlık cep telefonları ve internet ağı ile varlıklarını güvence altına alabilecek. Bu da milyonlarca kişinin varlıklarına varlık katabileceği anlamına geliyor.