Bitcoin’den Beklenmedik Artış

Birkaç gündür değer kaybeden ve yükselecek mi, düşecek mi sorularının hedefi olan Bitcoin beklenmedik bir oranda artış kaydetti. Kripto para devi tam yüzde 17 oranında bir artış yakaladı ve 11 bin 500 seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde düzeltme surecine giren Bitcoin’in bu artışı herkesi şaşırttı. Artışın temelinde yatan sebep ise merak konusu.

Geçtiğimiz günlerde 10 bin dolar seviyesinin altına kadar gerileyen Bitcoin piyasayı da olumsiz etkilemiş ve pek çok altcoin fiyatı da düşüşe geçmişti. Ancak gün itibari ile hızlı bir ivme yakalayan Bitcoin 11 bin psikolojik sınırını da geride bıraktı. Üstelik 24 saat içinde yüzde 16.45 oranında bir yükseliş yakaladı.

Tabi kripto para devinin bu denli hızlı artışı analistleri de hareketlendirdi. Bazı analistler düzeltme sürecinin sona ermesinden kaynaklı bir artış yakalandığını savunurken, bazı analistler de ABD ile Rusya arasındaki ilişkilerin bu artışta payı olduğunu vurguladı. Artışın devam edeceği yönünde de pek çok olumlu yorum bulunuyor. Bitcoin alımlarında da bir artış söz konusu.