Bitcoin Fiyatı Nasıl İlerleyecek?

Geçtiğimiz gece yüzde 6’’yı geçen yükseliş ile 11 bin dolar psikolojik barajını geçen Bitcoin piyasayı alt üst etti. Kimi yatırımcılar bunda ABD ve Rusya ilişkisinin payı olduğunu düşündü, kimi yatırımcı ise Bitcoin’e olan değişmez talebin. Ancak bazı analistler bu yükselişin kısa süreli olduğunu vurguluyor. Kısa süre sonra Bitcoin’in yeniden eski seviyesine gerileyeceğinin altı çizildi.

Bitcoin yalnızca 20 saat içinde 9 bin 600 dolardan 11 bin 400 dolar seviyesine ulaştı. Gün içinde 11 bin 500 Dolara kadar ulaşan Bitcoin hakkında bu yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu. Anı bir düşüş beklediğine yönelik de bazı yorumlar mevcut.

Bitcoin’in bu yükselişine dair ilk olumsuz açıklama AMBCrypto tarafından yapıldı. Bu açıklamaya göre Bitcoin’in yükselişi kısa süreli. Hatta ani bir düşüş yaşaması da an meselesi. Yine geçmişte yaşanan Bitcoin artışlarını izleyen uzmanlar da aynı görüşü paylaşıyor. Özelikle de 2013 ve 2015 yıllarında yaşanan düşüşler buna en iyi örnek. Ayrıca bu düşüşler 2017 yılına kadar inişli çıkışlı devam etmiş ve 5 kez denenmiş olmasına rağmen direnç noktaları kırılamamıştı.