Solana Yeni Güncelleme ile Hukuki Entegrasyonu Artırarak Çekiciliğini Arttırıyor!


Solana Foundation, bir yıllık çalışmanın ardından blockchain’deki SPL token standardını geliştirmek için “token uzatmalarını” başarıyla devreye aldı.

Bu yeni özellik, Solana blockchain’indeki tokenları daha detaylı ve özelleştirilebilir hale getirerek, kişilere ve kurumlara çeşitli özellikler ekleyebilme imkanı sunuyor. Token sahipleri, beyaz liste, otomatik işlem ücreti, işlemlerde gizlilik gibi özellikleri tokenlarına entegre edebilirler.

Token uzatmaları ile işlemler önceden kontrol edilebilir ve uygun olmadığı durumlarda iptal edilebilir. Ayrıca, otomatik işlem ücreti ödenerek işlemler hızlandırılabilir, token transferlerinde yapılan ödemeler gizlenebilir ve farklı cüzdanlara yapılan transferler önlenebilir.

Solana Foundation’ın açıklamasına göre, bu yeni özellik özellikle stablecoin ihraççıları için büyük bir avantaj sağlayabilir. Token ihraççıları, bu sayede hızla değişen yasal düzenlemelere uyum sağlama opsiyonuna sahip oluyorlar.

Stablecoin şirketleri Paxos ile GMO-Z.com Trust Company’nin, Solana’daki token uzatmalarını şimdiden kullanmaya başladığı ifade edildi. Solana Foundation, bu güncelleme ile blockchain ekosistemini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Solana Kullanıcıları Son 2 Yılın En Düşük Seviyesinde! - Coin Mühendisi