Mike Novogratz’dan Çarpıcı Açıklamalar

Bloomberg bugün Galaxy Dijital’in kurucusu olan Mike Novogratz’ı konuk etti. Mike Novogratz hem kendi yatırımları ile ilgili, hem de kripto para sektörü ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Novogratzbir daha Bitcoin’lerini 14 bin otlardan satmayacağının da altını da çizdi. Bu söylemi ile geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 14 bin dolar barajını da hatırlatmış oldu.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 14 bin Dolara kadar yükselmiş ve bir düzeltme sürecine girmiş, ardından düşüşe geçmişti..  Yaklaşık 10 bin Doların altına gerileyen Bitcoin yatırımcılarını oldukça şaşırtmıştı. Mike Novogratz Bitcoin’in bu düşüşünün geçici olduğunu ve kısa sürede yeniden bir artış yakalayacağını vurguladı. Özellikle de 10 ile 14 bin dolar arasında gidip geleceğinin altını çizdi.

Mike Novogratz elindeki Bitcoin’leri bir daha 14 bin dolardan atmayacağını, çünkü 14 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin’in daha yüksek seviyelere geleceğine inandığını söyledi. Ancak bu sürecin kısa olmayacağını, hatta bu yıl gerçekleşmeyeceğini de ifade etti. 2020 yılı ilk çeyreğinde bu yükselişin gerçekleşeceğine inandığını da sözlerine ekledi.