Türkiye Bu Listede İlk 5’e Girdi

Ülkemizde kripto para tutkunu binlerce insan var. Hatta bu konuda dünyanın sayılı ülkelerinden biriyiz. Ülkemiz kripto para yatırımının yanında en çok Bitcoin twiti atan 5 ülkenin de ağasına girdi. The TIE’nin yaptığı araştırmaya göre sosyal medya paylaşımlarında Bitcoin’e en çok yer veren ülkelerden biriyiz.

The TIE sosyal medya paylaşımlarında kripto paralara en çok yer veren ülkeleri sıraladı. Bu listenin başında elbette ABD geliyor. ABD twitlerin yüzde 38.9’unda Bitcoin’e yer veriyor. Üstelik bu twitler hayli olumlu. Yaklaşık yüzde 61’i olumlu ola  bu twitlerin geri kalanı yorum ve eleştirilerden oluşuyor. Türkiye’de bu listede yer alıyor ve Bitcoin yatırımcılığına dair ipuçları veriyor.

Listede Türkiye’nin yer alması aslında kripto para piyasasında ülkemizin söz sahibi olabileceğinin de bir göstergesi. ABD ve Türkiye dışında sosyal medyada en çok Bitcoin’den söz eden ülkeler arasına Hindistan, Kanada ve Avusturya da girdi. Ancak ülkemizde yapılan Bitcoin yatırımlarının çoğunun olumsuz olduğunu söylemekte fayda var.