Bitcoin İçin Son Derece Önemli Bir Gün: 6 Ay Aradan Sonra Gerçekleşiyor

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para olarak nitelendirilen Bitcoin’de negatif yönlü bir hareket gelmemesi durumunda 6 ay sonra bir ilk imza atıyor. Kripto para 6 aylık negatif çizgisinin ardından son dakika bir aksilik olmazsa ilk yeşil mumunu resmen oluşturacak. Bazı analistler piyasaya bakarak, Bitcoin boğalarının geri döndüğünü söylüyor.

Şubat ayının başlarında 3400 dolar civarında olan Bitcoin yüzde %11 bir yükselişin ardından şu saatlerde 3800 dolardan alıcı buluyor. Ayrıca ay içerisinde 4200 dolara yaklaştı fakat bu seviyelerde tutunamadı. Diğer yandan Bitcoin ile ilgili ilginç gelişmeler de gelmeye devam ediyor. Örnek olarak birkaç gün içinde en büyük ve en eski İsviçre Bankası Julius Bar, müşterilerine artık kripto para hizmeti vereceğini duyurmuştu.

Diğer yandan en büyük ikini kripto para borsası olan Nasdaq ise borsa üzerindeki Bitcoin işlemlerinin vadeli olacağını söylerken Bitcoin ile Ethereum için yeni bir indeks eklemişti. Son olarak Bakkt ve EFT konuları da Bitcoin’in fiyat hareketlerine yol açabileceği yönünde haberler oluyor.