Bitcoin Madenciliği Şirketinde İstifa

Her ne kadar piyasada önemli olan kripto paralara yönelik haberler olsa da, kripto para borsaları ve madencilik şirketleri de bu konuda öncülük ediyor. Dünyanın en büyük kripto para madencilik şirketleri arasında yer alan Canaan Creative, kısa süre önce istifa şokuyla karşı karşıya kaldıç Şirketin kurucu ortaklarından bir tanesi, kısa süre önce istifa ettiğini bizlere duyurdu.

30 Ocak’ta güncellenmiş olan dünya genelindeki şirket verilerine göre Xiangfu Liu, 2013 yılından bu zamana kadar geçen süre içerisinde Hangzhou merkezli Canaan Creative’de artık yönetim kurulunda yer almayacak. Canaan Creative bu konuyla ilgili sosyal medya veya diğer organları üzerinden herhangi bir açıklama yapmamışken, şirkete yakın olan bir kişi, şirketin genel stratejisinden doğan anlaşmazlıklar nedeniyle görevden ayrıldığını söylüyor.

Aynı şekilde Lui’nin de inanılmaz bir bilgisayar tecrübesi ve geçmişi olduğunu biliyoruz. Lui Blockhain sektöründe donanımların ve yazılımın tamamen ayrı hareket etmesi gerektiğini savunuyor. Lui bununla beraber madencilik ekipmanları üreten şirketlerin madencilik çiftlikleri ve havuzları işinden ayrı durması gerektiğini de söylüyor. Biliyoruz ki Liu, 2013 yılında bu şirketi Nangeng Zhang ve Jiaxuan Li ile beraber hareket ederek kurmuş ve bugünlere kadar getirmişti.