Bitcoin Milyonlar Tarafından Kullanılıyor

Birkaç hafta içinde kendi rekorunu egale eden Bitcoin üst üste gerçekleştirdiği artışları ile yatırımcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Üstelik yeni yatırımcı portföyü de oluşturan kripto para ağı gün itibari ile 1 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Üstelik bunların yanı sıra kurumsal bazda yatırımlar da söz konusu. Geçtiğimiz 13 ayın en yüksek çıkışını yakalayan coinin 10 bin doları aşması bekleniyor.

6 haziran tarihi itibarı ile Bitcoin rakamlarında meydana gelen hızlı artış yatırımcıları heyecanlandırdı. Üstelik bu tarihte 900 binlerde olan yatırımcı sayısı bu artışa bağlı olarak paralel olarak arttı. Şu anda 1 milyondan fazla yatırımcı sayısına sahip. Hatta 14 haziran tarihi itibarı ile yatırımcı sayısı 1. Milyona ulaştı.

Bitcoin yatırımcı sayısında meydana gelen artışı ilk kez yorumlayan ünlü analist Kevin Rooke oldu. Rooke’ye göre Bitcoin yatırımcı sayısı 1 milyonun üzerine çıktığında Bitcoin fiyatı 9.352 dolar seviyelerinde seyretmekteydi. 14 haziran-2 tarihinde yeniden 1 milyon sınırı asıldı. Bu kez Bitcoin fiyatı ise 8.230 dolar seviyesinde.