Bitcoinin Yükselişinin Durdurulması Mümkün Değil

John McAfee  anti virüs efsanesi olarak çok yakından tanıdığımız bir isim ve onun bitcoine olan desteği ile de tanınmaya başlandı. McAfee’nin öngörüsüne göre bitcoin yükselmeye devam edecek ve diğer tüm teknolojiler gibi o da çok üstün olacak. Bitcoin yatırımcılarının içni rahatlatan bir açıklama yaptı ve fiyat manipülasyonundan endişe edilmemesi gerektiğiniz söyledi.

McAfee attığı twitt ile görüşlerini tüm takipçileri ile paylaştı ve şu şekilde düşüncelerini ifade etti.  İnsanlar güçlü oyuncuların bitocin manipülasyonundan şikayetçi. Bunları unutun gitsin dünyada bitcoinin yükselişini durduracak hiçbir şey yok. Rahatlayın sabırlı olun. Bu twit ile bitcoin yatırımcılarının da endişelerinin azaldığı görülmektedir.

John McAfee neden bu şekilde bir açıklama yaptı diye merak eden kişilerin aklına ise SEC başkanı Jay Clayton tarafından yapılan açıklamaları getirdi. Clayton’nun yaptığı açıklamalar bitcoin yatırımcılarını endişelendirmiş olsa da bitcoinin işlem hacminin büyümeye devam ettiği görülmektedir. McAfee ve Clayton arasında ki anlaşmazlık aslında yeni değil daha önce de bu ikili tartışmışlardı.