TL Destekli Kripto Para mı Geliyor?

İsrail menşeili şirket ZenGo’nun yöneticisi Ouriel Ohayon sosyal medya hesabında Türkiye’nin kripto para sektörüne dair çarpıcı bir açıklamada bulundu. Yapılan hu açıklama göre Türk halkının yaklaşık yüzde 17’si kripto paralar ile ilgileniyor. Üstelik bu talep de her geçen gün giderek artıyor.

Ouriel Ohayon yaptığı açıklamada Huobi ve Boanmce gibi piyasaların da Türk pazarına girmeye çalıştığını vurguladı. Bu dev borsaların Türkiye atılımından etkilediğini vurgulayan Ohayon, kısa bir zaman sonra da Türk Lirası destekli bir kripto para projesinin hayata geçebileceğinin altını çizdi. Hatta ilerleyen zamanlarda Türk insanının bu merakı tamamen nakitsiz bir toplun dahi oluşturabilir.

Yapılan bir araştırmaya göre Ohayon haksız sayılmaz. Çünkü ülkemizdeki kripto para piyasası oldukça güçlü bir nokta da bulunuyor. Üstelik Bitcoin’in en çok kullanıldığı ülkeler arasında da bulunuyor. Ayrıca genç neslin kripto paralar ile ilgileniyor olması sektörün de ilgisini çekiyor. Ohayon’un sözünü ettiği Türk Lirası destekli kripto paraya ilişkin henüz net bir tarih verilmiş değil. Ancak proje gündeme gelir ide Türk Lirasının döviz karşısında değer kazanacağı gerçek.