Bitwise Üç Yeni Kripto Para Endeksi Fonu Başlattı

Geçtiğimiz ay, Bitwise Asset Management, En İyi 10 Kripto Para Birimi ETF için bir talepte bulundu. 15 Ağustos’ta, Bitwise, tüm kripto döviz piyasasının küçük toplam kap segmentlerini kapsayan üç yeni endeks yayımladı.

Bitwise Şifreli Dizin Ailesini Genişletiyor

Bitwise Asset Management iştiraki Bitwise Index Services LLC, bir basın açıklamasına göre üç ek yatırım endeksi fonunu dayatacaktır. Bitwise Endeks Fonları, yeni 70 Small Cap Crypto Index, 20 Mid Cap Crypto Index ve 100 Total Market Crypto Index ile çeşitli pazar segmentlerini çoğaltacaktır.

Bitwise, toplam kripto-varlık hacminin yüzde 99,9’unu oluşturan binlerce “bireysel kripto çiftini” inceleyerek, toplam pazarın tamamını yakalamak için 250 kripto-para birimini gözden geçirdi.

Bitwise, benchmarkını HOLD 10 Cryptocurrency Index, 10 Large Cap Crypto Index olarak değiştirecek. Her yeni endeks fonu, diğer şeylerin yanı sıra, likidite, hacim ve saklama kısıtlamalarını karşılamak için beş yıllık seyreltilmiş piyasa değeri kullanacaktır. Bitwise’da Küresel Araştırma Başkanı Matt Hougan resmi bir basın açıklamasında şunları söyledi: ‘Endekslerimiz kripto pazarına cevap vermek için sıfırdan yeniden inşa edildi. Metodoloji, stokların, tahvillerin, emtiaların ve fiat para birimlerinin modern endekslenmesinden en iyi uygulamalara dayanır ve endekslerin güvenli ve tekrarlanabilir olmasını sağlamak için bunları kriptonlayıcı faktörlerle birleştirir. Dünyada yatırım yapılabilir kripto varlık pazarının en iyi temsil ettiğine inanıyoruz.’ dedi.

Yeni Bitwise endeks fonları Bloomberg, Reuters, FactSet ve diğer finansal veri sağlayıcılarında mevcut olacak. Şirket ayrıca, ücretsiz kıyaslama hizmetleriyle ilgilenebilecek yatırımcı ve hedge fonları için API’sine ücretsiz erişim hakkı da duyurdu.

Bitwise Dizin Yönetimi Sunuyor

Düzenleyici, güvenlik ve likidite risklerini en aza indirmek için, Bitwise geleneksel finansal ve kripto geçmişi olan bir Endeks Danışma Konseyi oluşturdu.

Şu anda yönetim kurulu üç üyeden oluşuyor – Hougan, Srikant Dash, Bloomberg’de eski Küresel Endeksleme Müdürü ve Blockchain Capital’deki Araştırma Müdürü Spencer Bogart da dahil olmak üzere üç üyeden oluşuyor. Bogart, resmi basın açıklamasında şunları söyledi: ‘Bitwise’a özgü, derin, kriptoya özgü uzmanlığı, kurumsal varlık yönetimi ve endeksleme ile ilgili derinlemesine bilgi birikimiyle birleştirebilme yeteneğidir. Bitwise Crypto Index Danışma Kurulu ve bugün pazara giren Bitwise endeksleri ailesi bunun kanıtıdır.’ dedi.