Blockchain İle İlgili MIT’den Açıklama

Kripto para dendiğinde akla ilk gelen platform olan Blockchain tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Ancak MIT tarafından yapılan bir açıklama yatırımcıları şaşkına çevirdi. MIT profesörlerinden bir kişinin Blockchain hakkında yeterli derecede güvenli olmadığını söylemesi kripto para yatırımcılarını endişelendirdi. Üstelik profesörün bir süredir bu konu hakkında araştırma yaptığı da açıklananlar arasında.

Geçtiğimiz günlerde ünlü MIT profesörü olan StuartMadnick dünyanın en büyük kripto para platformu olan Blockchain hakkında bir açıklama yaptı. Üstelik bu açıklama 2011 ve 2018 yıllarında yapılan bir açıklamaya kadar dayanıyor. MIT bu tarihlerse 72 farklı Blockchain sistemini inceledi. İncelemenin ardından da Blockchain platformunun yeterli güvenlik ağına sahip olmadığı açıklandı.

Blockchain platformunun son derece şeffaf bir yapılanma olduğu biliniyor. Dolayısıyla ağın bu özeliği kötü niyetli dolandırıcı kişilerin de platforma kolayca edilebilmesini sağlıyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de Blockchain platformunu büyük bir Bitcoin saldırısı da düzenlenmişti. Üstelik bu ağı açma kapatma yetkisine sahip tek bir kanaldan söz etmek de mümkün değil.